Nieuws

Staatsloterij nieuwe naamgevend hoofdsponsor van de Hoofdklasse

Staatsloterij wordt de komende twee seizoenen naamgevend hoofdsponsor van de Hoofdklasse Hockey Dames en Heren. Vanaf komend seizoen dragen de twee topcompetities, in ieder geval tot de Olympische Spelen van 2028, de naam Staatsloterij Hoofdklasse.

22 mei 2026 om 11:00
Redactie Hockey.nl
Duel tijdens Amsterdam - Oranje-Rood.

Duel tijdens Amsterdam - Oranje-Rood. Foto: Bart Scheulderman

Staatsloterij neemt het hoofdsponsorschap over van Tulp Keukens, dat al zes seizoenen lang verbonden is aan het Nederlandse tophockey. Rob Almering, directeur van de Hoofdklasse Hockey CV, is blij met de nieuwe naamgevende partner: 'Staatsloterij is een organisatie die het belang van sport en maatschappelijke impact nadrukkelijk onderschrijft. Met hen werken we de komende jaren verder aan de groei, verbinding en ontwikkeling van een duurzaam model voor tophockey.'

Almering spreekt daarnaast zijn waardering uit voor de jarenlange ondersteuning en het vertrouwen vanuit Tulp Keukens. 'Wij zijn dan ook blij dat ze als officieel partner verbonden blijven aan de Hoofdklasse hockey.'

Staatsloterij steunt het Nederlandse hockey als hoofdsponsor van TeamNL en sinds het seizoen 2025-2026 als officieel partner verbonden aan de Hoofdklasse Hockey. Staatsloterij is de oudste loterij van Nederland – opgericht in 1726 – en viert dit jaar haar 300-jarig jubileum.

Hockeysport verder versterken

'Onze opbrengst komt ten goede aan de Nederlandse sport', zegt Michael Kastelijns, managing director loterijen van Nederlandse Loterij, waar Staatsloterij onderdeel van is. 'Als hoofdsponsor van TeamNL zijn we al nauw betrokken bij talent en topsport in oranje. We kijken ernaar uit om nu ook samen met de hoofdklasseclubs de hockeysport verder te versterken.'

Staatsloterij is een spel van Nederlandse Loterij. Jaarlijks geeft Nederlandse Loterij vrijwel haar gehele opbrengst aan de Nederlandse sport via NOC*NSF, aan achttien goede doelen op het gebied van gezondheid, beweging en welzijn en aan de Nederlandse samenleving via het ministerie van Financiën. In 2025 ging 53,8 miljoen euro naar de Nederlandse sport, waarvan ruim 1,8 miljoen euro naar de KNHB.

'Wij zijn verheugd met de versterking van de positie van Staatsloterij in de hockeysport via het naamgevende partnership van onze mooie hoofdklassecompetitie', reageert Erik Gerritsen, algemeen directeur KNHB. 'Ik ben blij dat wij een rol hebben kunnen spelen in het verbinden van Staatsloterij en de HHCV.'

Tulp Hoofdklasse

Reacties (5)

Gefeliciteerd! Nu nog de naam 'Hoofdklasse' veranderen in 'Eredivisie'. Hoofdklasse legt zeer sterk de associatie met 'amateur'(voetbal). Dus Staatsloterij Eredivisie Hockey.

Jacques Brinkman • 22 mei 2026 om 09:37

Waarom aanpassen aan voetbal? En dan eredivisie hockey. Naamsverandering dan ook bij voetbal, eredivisie voetbal…..Alsof dat gaat gebeuren. Daarnaast hoeven we ook al dat gedoe niet van die eredivisie…..

Sacha Bal • 22 mei 2026 om 11:25

Dus wel de naam professionaliseren maar de betalingen niet gelijk trekken aan de amateur vergoedingen het voetbal. Heb sterk de indruk dat een gemiddelde hoofdklasse voetballer een groter inkomen heeft uit zijn soort dan de gemiddelde hoofdklasse hockeyer. Hierbij spreken nog niet eens over een tweede divisie voetballer. Voor alle duidelijkheid hockey is voor de meeste hoofdklasse hockeyers gewoon een ammateursport. Waarom zij er toch mensen die het mooier voordoen dan het is?

Reinout van Leeuwen • 22 mei 2026 om 18:50

Jacques: je kon bijzonder goed hockeyen, maar blijf alsjeblieft een keer op de achtergrond als het om naamswijzigingen gaat. Man, man, man: “divisie”… komt er niks beters uit je koker dan de associatie met die hooligan sport waar iedereen zo kláár mee is 😳?

Martine van Halteren-Ferreira • 23 mei 2026 om 08:46

Hoofdklasse is , mijns inziens, vandaag in de hockeywereld een sterker merk dan bv de Pro Leqgue van de FIH. Franstalige, Spaanse, Duitse, Engelse hockeyers en fans kennen allemaal het woordje hoofdklasse. Hou het vooral lekker de Hoofdklasse en alsjeblieft geen sponsornamen in de naam. Continuiteit en naamsherkenning sterven een stille dood als je iedere keer je event naar je sponsor noemt. Bewaak je eigen merk en geef je sponsor zoveel je kan in return, maar niet je eigen merk

Ernst Baart • 23 mei 2026 om 13:18

Helemaal eens!! Bovendien bestaat er geen hoofdklasse meer in voetbal… Ergo… “bezint eer gij begint”

Frank van den Boogaard • 22 mei 2026 om 12:53

Persoonlijk vind ik STAATSLOTERIJ DIVISIE wel aardig klinken, met daaronder de Promotiedivisie. Op de een of andere manier heeft het woord “Divisie” voor mij meer uitstraling dan “Klasse”. Uiteindelijk is de Eerste Divisie na de naamswijziging naar Keuken Kampioen Divisie ook een sterker merk geworden, waarna zij zich verder qua marketing zijn gaan profileren met als uithangbord de leukste competitie van Europa te zijn. Staatsloterij is een sterke naam waarmee dit dus een uitgelezen kans is om je qua marketing en uitstraling verder te ontwikkelen, versterken en professionaliseren. Een naamswijziging is slechts een middel, maar kan wel een belangrijk startpunt vormen.

Edwin Smolders • 22 mei 2026 om 13:19

Klasse is klasse. Divisie is iets dat nog niet ge klasse(i)ficerd is.

Reinout van Leeuwen • 23 mei 2026 om 14:49

In een tijd waarin steeds meer mensen, waaronder veel jongeren, tegen een gokverslaving aanlopen vind ik het uitermate teleurstellend dat de KNHB dit op deze wijze normaliseert.

Serge Tristan van Schuylenburch - Tulleken • 22 mei 2026 om 16:17

De sponsoren liggen tegenwoordig inderdaad voor het oprapen voor clubs en bonden. Laten we als hockeyliefhebbers vooral blij zijn dat een gerenommeerde Nederlandse naam aan de competitie Hoofdklasse/Divisie 😉 verbonden gaat worden.

Edwin Smolders • 22 mei 2026 om 17:20

Oh omdat de KNHB al jaren de uitgaven op het bondsbureau doet stijgen, het leden aantal terugloopt en al jaren de sponsoring verre van succesvol is… is het gerechtvaardigd ? Wat een onzin

Joost Schlatmann • 22 mei 2026 om 18:25

We waren even vergeten dat een zak geld alle ethische grenzen doet vervagen… pfff

Serge Tristan van Schuylenburch - Tulleken • 23 mei 2026 om 07:40

Wat vind jij? Praat mee...

Official partners Koninklijke Nederlandse Hockey Bond
Adidas
Deloitte
DHL
HelloFresh
ONVZ
Rabobank
Staatsloterij