Nieuws

SCHC via shoot-outs naar tweede landstitel in de zaal

De vrouwen van SCHC hebben zich zondag voor de tweede keer in de clubhistorie gekroond tot Nederlands zaalkampioen. De ploeg uit Bilthoven was in een boeiende finale na shoot-outs te sterk voor Rotterdam. Beide ploegen hadden elkaar na veertig minuten op 2-2 gehouden. In de shoot-outserie werd Lana Kalse matchwinnaar.

31 januari 2026 om 14:40
Ramon Min
De nieuwe landskampioen in de zaal: de vrouwen van SCHC.

De nieuwe landskampioen in de zaal: de vrouwen van SCHC. Foto: Willem Vernes

Het was Isis van der Kooij die de vrouwenfinale deed ontvlammen in de negende minuut. Na een openingsfase met alleen wat speldenprikjes van SCHC-aanvaller Lotte Ruts brak de 20-jarige aanvaller van Rotterdam de score open met een snoeihard schot vanuit de linkerhoek, tot groot genoegen van het thuispubliek in een uitverkocht Topsportcentrum in Rotterdam.

Het was een van de weinige kansen die Rotterdam in de eerste helft creรซerde, want de meeste doelpogingen waren te tellen in de cirkel van de thuisploeg. Maar wat de ploeg uit Bilthoven in de eerste twintig minuten ook probeerde, telkens was keepster Olivia van der Knaap een sta-in-de-weg. Bij schoten van Mette Winter, opnieuw Ruts, Kalse en Zandee hield de sluitpost haar doel netjes schoon.

Van der Knaap uitblinker

Aan de overkant weerhield SCHC-keepster Marsha Zwezereijn Van der Kooij van haar tweede treffer en bracht Winter op de lijn met een katachtige reflex schitterend redding op een backhandpush van Emma van Santbrink. Even dacht Rotterdam een tweede treffer te kunnen vieren toen Daphne Koolhaas een strafcorner binnenschoot, maar volgens de scheidsrechter was de bal daarbij niet in de cirkel geweest.

Na rust ging de jacht van SCHC op de gelijkmaker onverminderd verder. De ploeg mocht in de beginminuten drie keer aanleggen uit een strafcorner, maar geen enkele poging leverde succes op, ook omdat opnieuw Van der Knaap haar mannetje stond.

Lotte Rust maakt gelijk tegen Rotterdam. Foto: Willem Vernes

Rotterdam trok zich wat meer terug, maar kwam er in de omschakeling een paar keer zeer dreigend uit. Er kwamen kansen voor Merel Boekhorst en Daphne Koolhaas, maar een tweede treffer voor de thuisploeg bleef uit. Zes minuten voor tijd kwam er voor SCHC eindelijk een gewenste verandering in de tussenstand toen Lotte Ruts het op haar heupen kreeg. Ze profiteerde van balverlies aan Rotterdamse kant en soleerde prachtig naar de verdiende gelijkmaker: 1-1. Dat was de opmaat voor een zenuwslopende slotfase.

Hectische slotfase

Drie minuten vรณรณr tijd kreeg SCHC dรฉ kans om de finale naar zich toe te trekken toen de scheidsrechter floot voor een strafbal na een overtreding van Van der Knaap op Ruts. Lana Kalse meldde zich voor de uitvoering, maar liet het buitenkansje onbenut: Van der Knaap tikte de bal met haar handschoen knap uit het doel. Meteen erna deelde Rotterdam een mokerslag uit aan de ploeg uit Bilthoven: uit een strafcorner schoot Merel Boekhorst onberispelijk raak. Zo stond niet SCHC, maar Rotterdam ineens op een 2-1 voorsprong. En dat met nog een minuut en achttien tellen op de klok.

Wie dacht dat de finale daarmee beslist was, kwam bedrogen uit. Kalse maakte dertig (!) seconden vรณรณr tijd haar fout van even daarvoor goed en schoot uit de rebound de 2-2 tegen de touwen. Dat was ook de eindstand na veertig boeiende minuten. In de shoot-outserie liet Rotterdam-speelster Brechtje van Santbrink haar poging onbenut. Daarna zorgde Lana Kalse, na eerdere rake pogingen van Mette Winter en Lotte Ruts, voor de beslissing.

Tranen bij Rotterdam-keeper Olivia van der Knaap. Foto: Willem Vernes

Kijk hier de finale SCHC - Rotterdam terug

Finale NK Zaal SCHC-Rotterdam

Verslag van de finale NK Zaal tussen de vrouwen van SCHC en Rotterdam

ZaalhockeyNK ZaalSCHC
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Wat vind jij? Praat mee...

Official partners Koninklijke Nederlandse Hockey Bond
Adidas
Deloitte
DHL
HelloFresh
ONVZ
Rabobank
Staatsloterij