Leiden is de nieuwe koploper in de Promotieklasse Heren. De ploeg versloeg op de vijfde speeldag Ring Pass met 6-0 en nam op basis van doelsaldo de koppositie over van Hurley. Dat team boekte eveneens de vijfde zege op rij door Cartouche met 3-1 te verslaan. De nieuwe nummer drie is Nijmegen, dat met 4-0 won van Almere. Gooische pakte het eerste punt van het seizoen en droeg de laatste plaats over aan Ring Pass, dat na vijf speeldagen nog altijd puntloos is.
PK (H): Leiden koploper na ruime zege op Ring Pass
:quality(85):format(webp)/media/b639fa71-98b2-4119-a7fd-8262c61c159e/55175870969_a9511b5047_o.jpg)
Joram Vesters
Thijmen Bosman maakte twee doelpunten voor Leiden in de ruime zege op Ring Pass. Daarmee tilde hij zijn seizoentotaal naar vijf treffers. Leiden passeerde dankzij de 6-0 Hurley voor de eerste plaats op de ranglijst op doelsaldo. Het verschil is +14 om +12.
Hurley won met 3-1 van Cartouche, mede dankzij twee doelpunten van de Australiër Dylan Wotherspoon. Ook hij staat inmiddels op vijf treffers. Voor Cartouche kwam een einde aan een reeks van drie ongeslagen wedstrijden. De ploeg zakte daardoor van de derde naar de zevende plaats.
Nijmegen profiteerde van de nederlaag van Cartouche en klom naar de derde plaats, op vijf punten van het leidende duo. Almere werd met 4-0 verslagen. Voor de bezoekers was het de derde nederlaag op rij. Nijmegen is nu vier competitieduels zonder nederlaag.
Push blijft vierde na de 3-2 overwinning op Huizen. De ploeg pakte in de laatste vier wedstrijden zeven punten. Huizen leed na twee opeenvolgende overwinningen weer een nederlaag.
Laren steeg van de zevende naar de vijfde plaats dankzij een 3-2 overwinning op Voordaan. Valentijn Charbon scoorde twee keer voor Laren, dat in de drie voorgaande wedstrijden twee nederlagen leed. Voordaan incasseerde zijn tweede nederlaag van het seizoen.
Gooische pakte op de vijfde speeldag eindelijk het eerste punt van het seizoen. In eigen huis werd Victoria op 1-1 gehouden. Voor Victoria was het het eerste punt na drie nederlagen op rij.