Nieuws

Pinoké doet helemaal mee door late derbyzege op Amsterdam

Pinoké heeft zondag uitstekende zaken gedaan in de strijd om de playoff-plaatsen. De Steekneuzen wonnen door een late goal - vier minuten voor het einde - van Florent van Aubel met 2-1 van stadgenoot en concurrent Amsterdam. Daardoor staat Pinoké drie duels voor het einde op de derde plek, een plaats boven zijn buurman.

19 april 2026 om 16:36
Reemt Borcherts
Pinoké doet helemaal mee door late derbyzege op Amsterdam

Foto: Bart Scheulderman

Het was eenrichtingsverkeer. Hidde Brink had alleen al in het laatste kwart vijf reddingen verricht. Pinoké stond vol onder druk, kreeg een corner of zes tegen maar won wel. Toen niemand er meer op rekende, tikte Van Aubel een voorzet van Texas Bukkens binnen, waardoor het opeens feest was bij de thuisploeg. 

Die vreugde werd nog groter toen uitblinker Brink ook nog twee corners pakte en daarmee de Amsterdamse derby besliste. Een editie die onder hoogspanning werd gespeeld. Ze zijn al jaren rivalen. Zeker sinds 2022, het jaar waarin Pinoké voor het eerst de play-offs haalde. Op dat moment waren De Steekneuzen al af van het predicaat ‘klein broertje’. Een jaar later stapten ze helemaal uit de schaduw van Amsterdam, toen ze landskampioen werden. Dat gebeurde juist in de jaren waarin Amsterdam - van oudsher dus de grootste en eigenlijk enige topclub in het Bos - afzakte naar het rechterrijtje.

Ook dat is inmiddels alweer verleden tijd. Afgelopen jaar revancheerde Amsterdam zich geweldig voor die zielloze seizoenen en pakten ze tot ieders verrassing de titel. Pinoké greep juist de afgelopen twee jaar naast de play-offs.

Vreugde bij Pinoké. Foto: Bart Scheulderman

Vreugde bij Pinoké. Foto: Bart Scheulderman

Fakkels, maar weinig vuur 

En dit jaar doen ze allebei volop mee in fantastische playoff-strijd, waarin gerenommeerde teams als Kampong en Bloemendaal genoegen moeten nemen met een bijrol. Vandaag was vooral de dag om geen schade op te lopen richting de bloedruikende achtervolgers. Om het belang van de dag nog maar even kracht bij te zetten, organiseerde Amsterdam een heuse ‘fanwalk’. Tientallen supporters van de bezoekers liepen met trommels en fakkels richting het terrein van de buurman.

Laten we het bruggetje meteen maar maken: binnen de lijnen duurde het wel even voordat het vuurtje echt ontbrandde. Voor de vele toeschouwers in Amstelveen was er vrij weinig te genieten in het eerste kwart. Het meeste spektakel kwam van de thuisploeg, waar topscorer Joep Troost een backhand over het doel joeg en Indra Aarts een corner hard naast sleepte. 

Amsterdam deed in kwart twee met halve kansen wat meer van zich spreken, maar zag ook - veel belangrijker - dat Pinoké anderhalve minuut voor rust de score opende. Dat gebeurde via Thies Prinz, die een vrije bal van Joppe Stappenbelt succesvol verlengde. De Duitser was van dichtbij scherper dan de hele verdediging van Amsterdam bij elkaar, waardoor de ban was gebroken in de tot dan entertainmentloze topper. 

Mustapha Cassiem kust het logo van Amsterdam na de gelijkmaker. Foto: Bart Scheulderman

Mustapha Cassiem kust het logo van Amsterdam na de gelijkmaker. Foto: Bart Scheulderman

Het antwoord 

Dat maakte Pinoké natuurlijk geen bal uit. Zij vierden de openingsgoal uitbundig en dat was te begrijpen. De laatste weken hebben De Steekneuzen het namelijk loodzwaar in topduels. De laatste twee wedstrijden met een directe concurrent verloren De Steekneuzen, die achtereenvolgens tegen Den Bosch (6-3) en Oranje-Rood (6-1) onderuit gingen. Hun laatste zege in een grote wedstrijd was zelfs nog in het vorige jaar: de wonderbaarlijke remontada tegen Rotterdam (5-4). 

Het antwoord van Amsterdam volgde snel. Vier minuten na rust kreeg de ploeg van Rick Mathijssen z’n eerste corner van de middag, die meteen een treffer opleverde. De sleep van Boris Burkhardt werd nog gekeerd door Pinoké-goalie Hidde Brink, die daarna geen antwoord had op een harde flats van Mustapha Cassiem. Die kuste het logo op z’n shirt en liep juichend weg.

Het zorgde ervoor dat Amsterdam in de virtuele stand Pinoké weer achter zich hield. De titelhouder leek even door te pakken in die eerste minuten van de pauze, maar het offensief ging net zo snel als het kwam. Ondertussen was op het balkon van het clubhuis het grote rekenwerk al begonnen. Dat kwam ook omdat al duidelijk was dat nummer vijf Den Bosch zou winnen van Schaerweijde.

Teleurstelling bij Amsterdam-speler David Huussen. Foto: Bart Scheulderman

Teleurstelling bij Amsterdam-speler David Huussen. Foto: Bart Scheulderman

Brink de held van de dag 

De Pinoké-fans hielden er opeens serieus rekening mee dat ze zouden zakken naar plek vijf. De stemming werd er niet beter op, toen Amsterdam een serie van vier corners (twee keer twee achtereen) kreeg. Vooral een hoge backhand van Robbert Kemperman was heerlijk, net als de daaropvolgende save van Brink. 

Die ging even naar de grond, maar kon na medische verzorging en een flinke teug uit zijn bidon weer verder. Dat was ook nodig, want een paar minuten later volgde alweer de volgende corner, die weer gepakt werd door Brink - die uitgroeide tot de uitblinker van de thuisploeg.

Niemand op het terrein van Pinoké gaf een cent voor de kansen van de thuisploeg, tot ook Van Aubel scherper was dan de defensie van Amsterdam. Door zijn goal en al die saves van Brink mag Pinoké hopen op een nieuw playoff-avontuur. Of dat lukt, weten we over drie weken. 

Tulp HoofdklasseTulp Hoofdklasse HerenPinokéAmsterdam
2
0
0
0
0
0
0
0
1
2

Wat vind jij? Praat mee...

Official partners Koninklijke Nederlandse Hockey Bond
Adidas
Deloitte
DHL
HelloFresh
ONVZ
Rabobank
Staatsloterij