Nieuws

India-selectie Jong Oranje: Van der Veen richting derde WK

De WK-selectie van de Jong Oranje Heren is bekend. De groep van achttien spelers telt vijf spelers die er op het vorige WK onder 21 jaar ook al bij waren. Voor aanvoerder Casper van der Veen wordt het zelfs zijn derde mondiale eindtoernooi, dat van 28 november tot 10 december plaatsvindt in de Indiase steden Chennai en Madurai.

4 november 2025 om 16:30
Reemt Borcherts
Casper van der Veen (WSP)

Casper van der Veen (WSP)

Van der Veen was er dus twee jaar geleden bij, toen Jong Oranje in Kuala Lumpur strandde in de kwartfinales tegen India. Dat was ook het eindstation in 2021, toen Argentinië de weg dwarsboomde voor de Nederlandse talenten. De spits van Bloemendaal was toen eveneens van de partij.

Vice-captain Gijs ter Braak, eerste keeper Nieki Verbeek, Joppe Wolbert en Jan van ’t Land waren er in 2023 ook bij in Maleisië. Een jaar later zagen we hen ook allemaal terug op het EK in Barcelona, waar Nederland tweede werd. Van die zilveren groep zien we ook Tim Knapper, Thies Bakker, Danilo Trieling en Finn van Bijnen en Jens de Vuijst terug in de gloednieuwe WK-selectie.

De nieuwe toernooigangers, reserves en afvallers

Tweede goalie Olivier Paalman, Kjell Plantenga, Casper Hafkamp, Teun Hogenhout, Tjeerd Boermans, Peppe Veen, Merijn Maas en Pepijn van der Valk gaan hun eerste Jong Oranje-toernooi tegemoet. Hogenhout speelde afgelopen zomer nog het EK met Nederlands Onder 18.

Dat geldt ook voor Lucas Corstens (Amsterdam), die samen met Pepijn Jones (Klein Zwitserland) is aangewezen als eerste reserve. Zij reizen beiden mee naar India. Iwan Roukema (Pinoké), Thije Harm (Amsterdam) en Ralph Grevenstuk (Pinoké) hebben nog een heel klein beetje hoop op het WK. Zij zijn aangewezen als ‘reserves van de reserves’.

Van de 26-koppige trainingsgroep spelen Lucas Driessen (Den Bosch), Sem de Roij (Oranje-Rood) en Dylan Lucieer (Rotterdam) geen rol meer bij Jong Oranje. Vooral voor Lucieer is dat opmerkelijk; hij deed wel mee aan het WK in Kuala Lumpur en het EK in Barcelona.

'Je zoekt balans in de selectie en kijkt bijvoorbeeld naar potentie en karakter', reageert bondscoach Jesse Mahieu. 'De jongste die we mee hebben, Teun Hogenhout, is 17 jaar en Casper van der Veen speelt zijn derde WK. Dus zo hebben we een mooie mix gevonden.' De oud-international noemt zijn team een outsider voor de titel, omdat Nederland dit toernooi nog nooit heeft gewonnen.

'Ik denk dat het een prachtig toernooi wordt, voor het eerst in de historie van het WK U21 dat het in twee speelsteden is. Dat betekent: reizen, maar ook rekening houden met het onverwachte. Op de laatste speeldag pas weten we wie de tegenstander wordt in hopelijk de kwartfinale.'

Selectie Jong Oranje WK-21

Naam

Club

Nieki Verbeek (GK)

Oranje-Rood

Olivier Paalman (GK)

Amsterdam

Kjell Plantenga

Kampong

Tim Knapper

Pinoké

Gijs ter Braak

Bloemendaal

Joppe Wolbert

Den Bosch

Casper Hafkamp

SCHC

Teun Hogenhout

Bloemendaal

Jens de Vuijst

Kampong

Tjeerd Boermans

Amsterdam

Thies Bakker

Kampong

Peppe Veen

Schaerweijde

Merijn Maas

HDM

Danilo Trieling

SCHC

Jan van 't Land

Bloemendaal

Casper van der Veen

Bloemendaal

Finn van Bijnen

Kampong

Pepijn van der Valk

Pinoké

Wedstrijdschema poulefase

Datum

NL tijd

Wedstrijd

29 november

04.30 uur

Nederland - Engeland

30 november

11.15 uur

Nederland - Maleisië

2 december

11.00 uur

Nederland - Oostenrijk

Jong Oranje Heren
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Wat vind jij? Praat mee...

Official partners Koninklijke Nederlandse Hockey Bond
Adidas
Deloitte
DHL
HelloFresh
ONVZ
Rabobank
Staatsloterij