Standenmotor - Uitslagen competities hockey  hockey.nl op Facebook hockey.nl op Twitter hockey.nl op Google+ hockey.nl op Pinterest hockey.nl en KNHB op Hyves hockey.nl op Youtube hockey.nl iGoogle widget Maak hockey.nl jouw startpagina

Oranjevrouwen verdienen duizenden euro's aan OS

Redactie Hockey.nl Door Redactie hockey.nl Twitter 21-aug-2012 13:29
Oranjevrouwen verdienen duizenden euro's aan OS

De Oranjevrouwen hebben per persoon bijna tienduizend euro verdiend aan het behalen van de gouden plak in Londen, aldus het Algemeen Dagblad. De ochtendkrant publiceerde onlangs een overzicht met de verdiensten van de olympische medaillewinnaars van de afgelopen Spelen.

 

9.778 euro. Dat bedrag houden alle Oranjespeelsters volgens het AD over aan de olympische triomf. De Nederlandse mannen beuren ieder 7.556 euro van sportkoepel NOC*NSF voor de zilveren medaille die zij overhielden aan Londen 2012.

 

De hockeyers horen hiermee niet tot de bestverdienende sporters. Zwemheldin Ranomi Kromowidjojo (tweemaal goud, een keer zilver) krijgt maar liefst 53.354  euro uitgekeerd. Surfer Dorian van Rijsselberghe (goud), turner Epke Zonderland (goud) en springruiter Gerco Schröder (tweemaal zilver) ontvangen 30.000 euro. (RB)

 

Foto: KNHB/Sander Koning