Duitse mannen moeizaam langs angstgegner België
De Duitse mannen hebben in een spannende wedstrijd tegen België een zwaarbevochten overwinning uit het vuur gesleept bij hun start van de Spelen in Londen: 2-1. Het fenomeen in de spits, Christopher Zeller, moest eraan te pas komen om de drie punten uiteindelijk veilig te stellen.
Een angstgegner is België altijd geweest voor Duitsland. Dat bleek wel tijdens het EK van 2007 in Manchester waar de Red Lions hen verrassend het brons ontnamen en de Duitsers ergens ver weg in Japan een olympisch startbewijs moesten zien te bemachtigen voor de Spelen van vier jaar geleden in Beijing.
Dat lukte en uiteindelijk werd ook zelfs het olympisch toernooi gewonnen door de ploeg van Marcus Weise. Daarmee sleepte hij als coach zowel olympisch goud in de wacht met een nationale vrouwen- als mannenploeg.
Dezelfde Weise is erop gebrand zijn trackrecord als coach nog meer op te poetsen. Zijn ploeg is met wereldkampioen Australië immers de grote favoriet in Londen. Maar dan moest er wel even worden afgerekend met de Belgen.
En dat viel, zoals te verwachten, niet mee. Het waren zelfs de Belgen die al na vier minuten spelen de score openden. Jerome Dekeyser verschalkte de Duitse verdediging met een doeltreffende strafcorner: 0-1.
Maar de Duitse favoriet slaagde erin nog voor de rust de stand gelijk te trekken via spits Florian Fuchs. Overigens na zeer knap voorwerk van Jan Philip Rabente die Fuchs door de haast nog wel even vergat te bedanken voor de fijne assist.
Tien minuten na rust was het wie anders dan Christopher Zeller, de voormalige bomber van Bloemendaal, die handig zijn stick zette tegen een harde klap van buiten de cirkel. Doelman Vincent Vanasch was verslagen: 2-1.
De Belgen deden er van alles aan om het tij te doen keren, maar de muur die de Duitsers hadden opgeworpen, loerend op een counterattack, wilde dit keer van geen wijken weten.
Duitsland – België 2-1 (1-1)
Foto: ANP |
|
