Standenmotor - Uitslagen competities hockey  hockey.nl op Facebook hockey.nl op Twitter hockey.nl op Google+ hockey.nl op Pinterest hockey.nl en KNHB op Hyves hockey.nl op Youtube hockey.nl iGoogle widget Maak hockey.nl jouw startpagina

Nederland jongens B verslaat ook Oekraïne

Redactie Hockey.nl Door Redactie hockey.nl Twitter 07-jul-2012 18:30
Nederland jongens B verslaat ook Oekraïne

WENEN – De Nederlandse jongens hebben ook de laatste groepswedstrijd gewonnen op het EK tot 16 jaar in Oostenrijk. Oekraïne werd met 10-1 verslagen. Zondag speelt Oranje de finale tegen België.

 

Op zaterdagochtend had Oranje ook al gewonnen. Het gestaakte duel met Oostenrijk werd uitgespeeld en eindigde in 3-1 voor Oranje. Tegen Oekraïne ging het zoals verwacht nog iets makkelijker, al liet Oranje flink wat kansen liggen in de eerste helft. In de achtste minuut was het echter al raak. Oog in oog met de keeper faalde de kleine Thijs van Dam niet. Hij schoof de bal koelbloedig onder de vallende doelman door.

 

Twee minuten later verdubbelde Oranje de score. Na goed voorwerk van Philip Kortz kon Jasper Luykx binnentikken. Omdat Nederland vooraf al zo goed als zeker was van de finale liet het na de 2-0 de teugels een beetje vieren. Een paar slordigheden voor- en achterin werden echter niet afgestraft door de Oekraïnse jongens.

 

Paal

In de 22ste minuut kon Nederland opnieuw juichen. Na een paar gemiste kansen, maakte de hard werkende Thijs van Dam zijn tweede treffer, al lachend wist hij de bal achter de doelman te werken. Na een snoeiharde strafcorner van Morris de Vilder op de paal blies de scheidsrechter voor de rust.

 

Na rust was Oranje opnieuw de bovenliggende partij zonder echt gas te geven. Uit een mooie strafcornervariant maakte ook Jasper Luykx zijn tweede van de wedstrijd. En toen was het de beurt aan Sebas Molkenboer die er binnen een minuut ook twee van dichtbij mocht binnenwerken. En toen ging het hard. Niet snel na de 6-0, maakte Hidde Egeler de zevende voor Oranje. Ook aanvoerder Morris de Vilder plaatste zichzelf nog op het scorebord met zijn specialiteit: een harde corner onderin de hoek.

 

Inmiddels was Oekraïne alleen nog maar in en rond de eigen cirkel te vinden. Oranje kreeg corner na corner. In de 60ste minuut werd er opnieuw een benut, via een mooie tip-in Jochem Bakker. Daarna kwam Oekraïne uit een counter nog op 9-1. Een gegund doelpunt gezien het doorzettingsvermogen van de Oost-Europese ploeg. Maar de overwinning kwam voor Nederland geen moment in gevaar. Het slotakkoord was voor Lars Balk die in de laatste minuut de 10-1 mocht maken.

 

Nederland - Oekraïne 10-1 (3-0)

8. 1-0 Thijs van Dam

10. 2-0 Jasper Luykx

22. 3-0 Thijs van Dam

40. 4-0 Jasper Luykx (sc)

48. 5-0 Sebas Molkenboer

48. 6-0 Sebas Molkenboer

50. 7-0 Hidde Egeler

57. 8-0 Morris de Vilder (sc)

60. 9-0 Jochem Bakker (sc)

66. 9-1 Bogdan Kovalenko

70. 10-1 Lars Balk

 

 

Foto: Karen van Iersel