ROSARIO – Bondscoach Max Caldas speelde zondag met zijn ploeg gelijk tegen Groot-Brittannië (2-2). De keuzeheer zag Oranje voor rust domineren, maar in de tweede helft de veilig ogende 2-0 voorsprong uit handen geven. Caldas ging na afloop onder meer in op de haperende strafcorner en de verrassende afwezigheid van basiskracht Eva de Goede.
Het officiële wedstrijdformulier was zelfs al gedrukt, toen bleek dat niet Marieke Veenhoven, maar Eva de Goede de tribune warm zou houden tegen de Britten. ‘Ze had last van haar been, daarom hebben we besloten dat zij niet zou spelen’, legt Caldas uit. ‘Of ze fit kan worden voor de wedstrijd tegen Japan? Dat weet ik niet, ik ben geen fysiotherapeut.’
Net als in de eerste poulewedstrijd liep de Nederlandse korte hoekslag ronduit stroef. ‘We hebben corners gehad’, weet ook Caldas. ‘Maar we krijgen de komende wedstrijden waarschijnlijk ook nog genoeg corners. We werken er hard aan, ik heb er alle vertrouwen in’, zegt Caldas terwijl hij opzij kijkt naar zijn captain, Maartje Paumen. ‘Zij heeft de beste corner van de wereld.’ (@ReemtBorcherts)
|
|
